Czy warto studiować na Akademii Wychowania Fizycznego?

Ogromne wątpliwości, które rodzą się w umysłach młodych ludzi, mających lada moment wybrać kierunek studiów dla siebie, to w gruncie rzeczy całkowita norma. Maturzyści wahają się pomiędzy kierunkami humanistycznymi a ścisłymi, pomiędzy studiowaniem w mieście, które znajduje się blisko rodzinnego domu a takim, które ulokowane jest nawet kilka tysięcy kilometrów dalej. Zastanawiają się, czy dany kierunek zapewni im dobry start w przyszłość i czy uda im się znaleźć wymarzoną pracę dzięki – bądź co bądź odrobinę różniącym się od typowych studiów – kierunkom na Akademii Wychowania Fizycznego.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że polskie Akademie Wychowania Fizycznego każdego roku wypuszczają zaledwie kilkuset, a maksymalnie kilka tysięcy absolwentów. Dzięki temu rynek pracy nie jest tak ogromnie nasycony jak na przykład w przypadku psychologów, filologów czy osób po socjologii. Ponadto Akademie Wychowania Fizycznego oferują mnóstwo ciekawych specjalizacji, takich jak dietetyka, zawód trenera, nauczyciel wychowania fizycznego w szkołach, a nawet menadżer w klubie sportowym.

Jak widać, warto wybrać się na Akademie Wychowania Fizycznego – szkoły te propagują zdrowy i bardzo aktywny styl życia, dzięki czemu przeciwdziałają największemu zagrożeniu XXI wieku, czyli otyłości i spowodowanym nią chorobom. Nie zastanawiaj się i zacznij studia na którejś z polskich Akademii Wychowania Fizycznego!

Historia

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 1

Nadszedł ten moment w Twoim życiu – właśnie zdałeś maturę i zastanawiasz się, co dalej. Być może masz z tym duży problem – nie martw się, tak samo jest w przypadku wielu młodych osób, które muszą podjąć decyzję, dotyczącą swojego przyszłego zawodu, a obecnie edukacji, czyli studiów.

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 2

Jeśli planujesz podjęcie nauki na którejś z polskich Akademii Wychowania Fizycznego, powinieneś zacząć od poznania ich historii. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak ważne są te instytucje i dlaczego pełnią tak ogromną rolę wśród innych uczelni.

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 3

Kontynuujemy rozpoczęty cykl, dotyczący krótkiej historii Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce. W poprzedniej części opisaliśmy Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Krakowie – okazuje się, że szkoły te mają bardzo bogatą historię

  • testosterone.pl
  • qzdrowiu.pl