Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 2

Kontynuujemy rozpoczęty cykl, dotyczący krótkiej historii Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce. W poprzedniej części opisaliśmy Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Krakowie – okazuje się, że szkoły te mają bardzo bogatą historię. A jak jest z pozostałymi? Co ciekawe, aż trzy polskie Akademie Wychowania Fizycznego powstały w tym samym roku w wyniku przekształcenia istniejących już Wyższych Szkół Wychowania Fizycznego – to niezwykle interesujący fakt, warty odnotowania.

Trzecia pod względem wielkości w Polsce jest Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Szkoła ta powstała w 1972 roku w wyniku przekształcenia istniejącej we Wrocławiu aż do 1950 roku Szkoły Wychowania Fizycznego.

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego cieszy się ogromną popularnością – niezwykle doświadczona kadra nauczycielska oraz ciekawe możliwości specjalizacyjne sprawiają, że każdego roku przybywają tam studenci z całego kraju. Kolejna szkoła, czwarta pod względem wielkości, to Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Szkoła ta, podobnie jak dwie poprzednie uczelnie, powstała w 1972 w wyniku przekształcenia istniejącej od 1950 roku Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego. Jak widać, rok 1972 był przełomowy nie tylko w polskiej historii, ale też w dziedzinie sportu na polskich uczelniach. To właśnie wtedy powstały trzy z sześciu najważniejszych Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce!

Historia

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 1

Nadszedł ten moment w Twoim życiu – właśnie zdałeś maturę i zastanawiasz się, co dalej. Być może masz z tym duży problem – nie martw się, tak samo jest w przypadku wielu młodych osób, które muszą podjąć decyzję, dotyczącą swojego przyszłego zawodu, a obecnie edukacji, czyli studiów.

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 2

Jeśli planujesz podjęcie nauki na którejś z polskich Akademii Wychowania Fizycznego, powinieneś zacząć od poznania ich historii. Dzięki temu lepiej zrozumiesz, jak ważne są te instytucje i dlaczego pełnią tak ogromną rolę wśród innych uczelni.

Akademie Wychowania Fizycznego w Polsce – historia. Część 3

Kontynuujemy rozpoczęty cykl, dotyczący krótkiej historii Akademii Wychowania Fizycznego w Polsce. W poprzedniej części opisaliśmy Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz w Krakowie – okazuje się, że szkoły te mają bardzo bogatą historię

  • testosterone.pl
  • qzdrowiu.pl